Teras Çatı Penceresi

Teras Çatı Penceresi

Abdurrahmangazi mahallesi Atatürk caddesi no: 30 kat 2 daire 3 Sultanbeyli / İstanbul Sultanbeyli / İstanbul
Cep Onaylı
Başlangıç
Vitrin
Bugün 1 , Temmuz ayında 5 ve toplamda 227 ayrı kişi ziyaret etti.

Harita

Tanıtım Videosu

Tüm Yorumlar

0 firma favorilere ekledi
Puan 0 / 5 - 0 yorum

Teras Çatı Penceresi

Abdurrahmangazi mahallesi Atatürk caddesi no: 30 kat 2 daire 3 Sultanbeyli / İstanbul

Katların zemin seviyesinden 25 m'nin altında olduğu binalarda açılış çatı penceresinin alt kenarından zemine olan mesafe en az 0.85m olmalıdır. Katların zemin seviyesinden 25m'den yüksek olduğu binalarda, yukarıda belirtilen mesafe 1.1 m'den az olmamalıdır. Pencerenin ne kadar yüksek monte edildiğine, odaya o kadar fazla ışık girdiğine dikkat edilmelidir, bu nedenle fakro çatı pencerelerin optimum yükseklikte açılmasını kolaylaştırmak için bir alt kulp açma sistemi ile donatılmıştır. Fakro teras çatı penceresinin alt kenarı ideal olarak, zemin seviyesinden 1.1 ve 1.4m yukarıda olmalıdır. Önerilen mesafe 1,2 m'dir ortalama oda yüksekliğinin 2,5 m olduğunu unutmayın, bu da odaya çok fazla ışık sağlar ve aynı anda sınırsız bir görünüm sunar. 

Pencerenin bu yüksekliğe monte edilmesi, standart bir radyatörün pencerenin altına sabitlenmesini ve ayrıca uygun bir kaplama yapısının oluşturulmasını sağlar. Pencere camı boyunca bu uygun hava sirkülasyonu sayesinde camda bulaşma riski önlenir. Çatı pencerelerinin nasıl ve nereye yerleştirileceğine karar verirken, çatının farklı yerlerine yerleştirilmiş bir miktar daha küçük pencereleri kullanma seçeneğini düşünmeliyiz, bu nedenle odanın daha iyi aydınlatılması sağlanır. Fakro çatı pencereleri düzelticilere veya kirişlere monte edilmesini sağlayan üniversal braketlerle donatılmıştır.

Çatı pencerenin seçilen bir derinlikte montajı, N, V, J harfleriyle işaretlenmiş frezelenmiş yivin çıtaların üst yüzeyi ile aynı seviyede olduğu anlamına gelir. Pencere genişliği, kirişler arasındaki boşluğa uyduğunda kirişlere pencere yerleştiriyoruz, yapının dengesini ve bağlantının dayanıklılığını sağlıyor. Kirişlere kurulum, özellikle eski pencereleri  yenileriyle değiştirdiğimizde veya büyük pencereler taktığımızda önerilir. Çatı penceresi, kiriş açıklığı pencere genişliğinden çok daha büyük olduğunda düzelticilere monte edilir. Düzelticilere takarken, montaj yerini çatı malzemesi profiline göre daha iyi ayarlamak için pencereyi yatay olarak hareket ettirebiliriz. 

Çalışma Saatleri

Hafta İçi
Cumartesi
Pazar

Etiketler

Yorum Yaz

Oyunuz *

Zorunlu alanlar *